piątek, 21 czerwca

Jak zorganizować wieczór panieński?

Jak zorganizować wieczór panieński?

Wieczór panieński to wyjątkowa impreza, która jest symbolicznym pożegnaniem przyszłej panny młodej ze stanem wolnym. To okazja, by kobiecym gronie najlepszych koleżanek i przyjaciółek oderwać się od nawału spraw związanych z organizacją ślubu i po prostu świetnie się bawić. Osoba, której przypadnie obowiązek przygotowania takiego wieczoru stoi przed nie lada wyzwaniem. Musi zapewnić zabawę, która zaskoczy i sprawi przyjemność przyszłej pannie młodej.

Kto organizuje wieczór panieński?

Często przyjmuje się, że wieczór panieński powinien być niespodzianką dla panny młodej, a o organizację takiego eventu powinna się zatroszczyć świadkowa. W praktyce nie zawsze tak to wygląda, często na prośbę świadkowej lub samej panny młodej organizacją takiej imprezy zajmuje się siostra lub najlepsza przyjaciółka.

Czego nie może zabraknąć na wieczorze panieńskim?

W zależności od preferencji panny młodej i kręgu najbliższych jej kobiet wieczór panieński może być domówką, spotkaniem w spa czy wręcz huczną imprezą w wynajętej sali. Niezależnie jednak od miejsca organizacji imprezy, jest kilka elementów, których nie może na niej zabraknąć. Dobrej zabawie zwykle towarzyszy dobre jedzenie oraz odrobina alkoholu. By wieczór był niezapomniany na imprezie powinny pojawić się dodatkowe atrakcje, które umilą wspólnie spędzony czas. Miłym elementem jest wspólna sesja zdjęciowa uczestniczek imprezy. Fajnym pomysłem na odstresowanie przed nadchodzącym wielkim dniem może być przygotowany wcześniej quiz na wieczór panieński.

Sposób na uatrakcyjnienie wieczoru panieńskiego

Przyjęło się, że na organizację wieczoru panieńskiego składają się wszystkie uczestniczki poza panną młodą. W teorii oznacza to możliwość zgromadzenia niemałego budżetu. W praktyce większość pieniędzy pochłaniają przekąski i ewentualny wynajem sali. Przy niewielkim budżecie także można zapewnić uczestniczkom imprezy sporą dawkę radości.

Doskonałym sposobem na osiągnięcie takiego celu jest przygotowana wcześniej gra na wieczór panieński. Za niewielką kwotę można kupić gotowy zestaw gier i zabaw na tego typu imprezę. Taki zestaw różnorodnych gier pomoże zaangażować wszystkie uczestniczki we wspólną zabawę, a przy okazji poznać się z nieco innej strony. Na wieczorze panieńskim doskonale sprawdzają się między innymi różnego rodzaju quizy. Pytania na wieczór panieński mogą dotyczyć zarówno uczestniczek, panny młodej, pana młodego jak i historii ich związku. Fajnym rodzajem quizu może być próba odgadnięcia co na wcześniej zadane pytania odpowiedział pan młody.

Poradnik Ślubny – Mówię o Ślubie