poniedziałek, 20 maja

Jaką karmę wybrać dla psa?

Jaką karmę wybrać dla psa?

Karmy gotowe to najpopularniejszy sposób na karmienie psów przez właścicieli – jest to wygodne, ekonomiczne i smaczne dla naszego pupila. Na rynku dostępnych jest wiele karm o różnych składach oraz pojemnościach. Jaką karmę wybrać dla psa dorosłego i szczeniaka? Dlaczego wybór odpowiedniej karmy dla psa jest ważny? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

Dlaczego wybór odpowiedniej karmy dla psa jest ważny? 

Kwestia diety ma dla zdrowia psa ogromne znaczenie, tak samo jak w przypadku innych zwierząt. Na rynku oferowanych jest wiele karm, tworzonych według wielu modeli żywieniowych. Karmy wysokiej jakości powinny mieć w składzie dużo mięsa i innych surowców pochodzenia zwierzęcego, wyższą strawność składników, wiele dodatków funkcjonalnych oraz nutraceutyki, które przynoszą korzyści zdrowotne. Karma powinna być dostosowana do wieku oraz indywidualnych potrzeb psa. Nie powinna zawierać dużej ilości zbóż oraz dobrze byłoby, jakby była lekkostrawna. Arion premium to produkt z bardzo dobrym składem oraz wieloma smakami i jest polecany przez wielu hodowców psów. 

Jaką karmę najlepiej wybrać dla dorosłego psa?

Karmę dla dorosłego psa wybiera się w zależności od jego wieku, stanu fizjologicznego (wzrost, ciąża, karmienie szczeniąt, chorób), stopnia aktywności, długości okrywy włosowej oraz temperatury otoczenia. Na podstawie tych wytycznych możemy określić zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze naszego pupila. Karmy dla psa Arion występują w wielu wariantach: dla psów dorosłych, aktywnych, chorych, ze specjalnymi potrzebami, dla alergików oraz seniorów. O rodzaj karmy dla naszego zwierzęcia najlepiej poradzić się doświadczonego weterynarza, który dokładnie zdaje sobie sprawę ze stanu zdrowia zwierzęcia. Ważne są także walory smakowe, ale każdy właściciel wie, co najbardziej lubi jeść jego pies. 

Jaką karmę wybrać dla szczeniaka?

Szczenię od około 6-8 tygodnia życia powinno rozpocząć proces odstawiania od matki i rozpocząć spożywanie karmy dla psów. Karmy przeznaczone dla szczeniąt są specjalnie opracowane tak, aby dostarczać im duże ilości składników odżywczych oraz kalorii. Ze względu na wiek, szczenięta powinny dostawać karmę bardziej pełnowartościową niż psy dorosłe. Karma powinna mieć małe kawałeczki oraz być lekkostrawna. Karma arion puppy posiada specjalnie opracowaną formułę, idealną dla małych piesków. Wybór prawidłowego pożywienia dla szczeniąt jest niezwykle ważny dla ich prawidłowego rozwoju. Zdrowe karmienie psa we wczesnym okresie życia może mieć wpływ na jego zdrowie przez długie lata.