sobota, 13 lipca

Kosmetyki pielęgnacyjne – zestawienie tego, czego powinnaś używać, by dbać o urodę

Kosmetyki pielęgnacyjne – zestawienie tego, czego powinnaś używać, by dbać o urodę

Na rynku znajduje się dzisiaj cała masa przeróżnych środków kosmetycznych, które wyróżniają się szeregiem rozmaitych właściwości. Preparaty podzielone zostały na parę kategorii, z czego najistotniejsze i najbardziej popularne to specyfiki pielęgnacyjne. Są one z jednej strony odżywczym serum na zmęczoną skórę, a z drugiej złotym środkiem na wszelkiego rodzaju mankamenty naszej urody i walkę z postępującym procesem starzenia. Pytanie tylko – jakich konkretnie kosmetyków używać, by dostrzec zadowalające nas rezultaty?

Kosmetyki pielęgnacyjne dzieli się na masę rozmaitych podgrup, wśród których wyróżnia się przede wszystkim kremy. Kremy przybierają różnorodne postacie – są zróżnicowane pod względem konsystencji, przeznaczenia do danej skóry, typu karnacji, na bazie wielorakich produktów, z uwzględnieniem filtrów czy substancji aktywnych, naturalnych bądź wręcz przeciwnie – uzyskiwanych chemicznie, w specjalistycznych laboratoriach. Niezależnie jednak od tych wszystkich czynników, trzeba być świadomym tego, że numerem jeden w dziedzinie kremów powinny być dla nas te preparaty, które są należycie dopasowane ściśle do naszej skóry. To, że krem zadziałał rewelacyjnie na karnacji innej osoby, nie oznacza, ze takie same rezultaty wywoła również i u nas. Stojąc przed regałem drogeryjnym pełnym przeróżnych kremów światowych marek, nie warto kierować się ceną ale właściwościami oraz niedoskonałościami naszej skóry. Najistotniejsze jest, aby dostosować specyfik właściwie do naszego wieku. Dlatego też na praktycznie każdym słoiczku z kremem znajduje się stosowne oznaczenie, które pozwala na szybkie rozeznanie, do jakiej kategorii wiekowej preparat jest skomponowany.

Poza kremami, do serii kosmetyków pielęgnacyjnych zalicza się także toniki, które mogą zneutralizować twarz oraz dekolt. Ponadto poprawiają koloryt, ujednolicają go i co istotne także pozwalają na to, aby zmyć dokładniej niż przy pomocy wody wszelkie zabrudzenia czy resztki makijażu. Ponadto tonik pozwala na zabezpieczenie skóry twarzy przede wszystkim przed nadmiernym wysuszeniem. Jest to też kosmetyk, który może ochronić warstwę naskórka przed rozwojem różnorodnych zarazków, z których robią się później wykwity oraz wypryski. Obok toników, stawiane często na równi z nimi, są rozmaite mleczka kosmetyczne, które służą do pielęgnacji, odżywienia skóry twarzy czy dekoltu, ale ich głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń zgromadzonych na skórze.

Jeszcze innym rodzajem preparatów są serum punktowe, które zaliczane są do środków pielęgnacyjnych, ale ich funkcja ma być nie tylko odżywcza, lecz również lecznicza. Polega to na tym, że gdy na skórze pojawi się jakaś niedoskonałość w postaci wyprysku czy przebarwienia, korzystamy ze specyfiku i go aplikujemy w wybrane miejsce. Wtedy pryszcz znika, przebarwienie rozjaśnia się, wraca naturalny, zdrowy koloryt skóry twarzy. Mimo wszystko jednak nie doprowadzamy do niepotrzebnego zastosowania kosmetyku na inne, niepokryte niedoskonałością części twarzy.

Kosmetyki pielęgnacyjne są dostępne w każdej jednej drogerii, warto zwrócić uwagę nie tylko na te preparaty, które są przede wszystkim reklamowane i modne, co zwłaszcza ekologiczne. Szczególnie wskazane jest to w przypadku osób cierpiących na rozmaite alergie czy uczulenia skórne. Ludzie z wrażliwą twarzą bądź skłonnościami do znacznych podrażnień na skutek zbyt silnych preparatów powinni wyposażyć swoją kosmetyczkę w środki kosmetyczne organiczne. Wtedy nie ma obaw o to, że zamiast pielęgnacji dostarczymy naszej twarzy serię nieprzyjemności spowodowanych niedostosowaniem kosmetyku do rodzaju cery czy stopnia jej wrażliwości.